10 odcinek – 5 listopada

Dzisiejszy odcinek Po Prostu Tańcz rozpoczął się dosyć nietypowo, gdyż nie było na samym początku wejściówki. Wszystko wyjaśniła Kinga Rusin, która zapowiedziała, że do tańca otwierającego potrzebne jest specjalne zaprezentowanie, ponieważ tak jak obiecano przed tygodniem, to Michał Piróg układał do niego choreografię.

Ze względu na to, że nie było openingu, to od razu rozpoczęto występy w duetach. A poziom w tym odcinku był naprawdę wysoki. Już pierwszy taniec Anity i Kuby do piosenki Rihanny – „Unfaithful” stał na bardzo wysokim poziomie, a z każdym kolejnym pokazem było coraz lepiej. Po świetnym pierwszym występie nadeszła pora aby to Ada i Marcin zmierzyli się ze swoją choreografią. Podczas ich duetu doszło do historycznego momentu w polskiej edycji programu „You can dance – Po prostu tańcz”. Otóż po raz pierwszy został zatańczony crumping. Cały układ ułożyła nowa postać wśród choreografów – Regina Schweizer. Po tym występie Agustin powiedział, że był to najlepiej zatańczony crumping w Polsce.

Dalej pojawili się Iza z Michałem. Ich foxtrot do kawałka Amy Winehouse – „Back to black” został określony jako świetne show, dodatkowo Agustin pochwalił duet za bardzo dobrą technikę, a Michał dał dużego plusa dla Izy za emocje w tańcu. Wraz z następną parą ponownie spotkaliśmy się z Reginą Schweizer. Tym razem ułożyła choreografię dla Wioli i Kamila do ragga jam. Pomimo tego, że nie jest to hip-hop’owa para, to jednak trenerka zdołała wykrzesać z nich odpowiedni baunce. Później Kamil dopowiedział wesołą nowinę. Otóż dzisiejszego dnia Wiola obchodziła swoje urodziny.

Ostatnim duetem, jaki pojawił się dzisiejszego wieczoru na parkiecie byli Paulina i Gabryś. Bardzo nietypową choreografię do ich tańca współczesnego ułożył Mariusz Olszewski. Wymyślił on bowiem sobie, że ta para tancerzy będzie dwoma ptakami, które starają się uwolnić siebie nawzajem z opresji i każdy ruch powinien przypominać ruchy jakie wykonują te zwierzęta. Po występie Agustin powiedział, że bardzo obawiał się tego układu, jednak jak się okazało nie miał czego. Ten duet swoim tańcem zawładnął sercami sędziów jak i widzów zgromadzonych w studio.

Gdy wszyscy uczestnicy wykonali już swoje zadanie przyszła kolej na pokazowy taniec całej grupy uczestników przygotowany przez Michała Piróga. Juror sam stworzył całą choreografię jak i stroje tancerzy. Taniec wyszedł znakomicie, jednak chwilę później nadszedł moment wytypowania 6 osób, które zmierzą się w solówkach. Tymi osobami zostały: Anita, Kuba, Iza, Michał, Wiola, Kamil.

Po głosowaniu widzów z programu odpadli AnitaKamil.

Komentarze

Szkoda mi Anity… już w ostatnim odcinku była zagrożona, ale trzymałam za nią cały czas kciuki i życzyłam jej, aby dotrwała do końca.

Ogólnie odcinek bardzo ciekawy i już w kilku poprzednich pojawiały się ciekawe choreografie. W dzisiejszym najbardziej podobał mi się kramping 🙂

To nie do końca tak było jak jest tutaj opisane :/

Dodaj komentarz

(wymagane)

(wymagany)