5 odcinek – 2 kwietnia

W dzisiejszym odcinku byliśmy świadkami ostatecznej rozgrywki pomiędzy uczestnikami warsztatów o miejsce w finałowej 16 zawodników, którzy będą występowali w programach na żywo. Same przesłuchanie odbyło się w jednym z klubów tanga, w portowej dzielnicy Buenos Aires zwanej „La Boca„.

Po wyczerpującym tygodniu warsztatów do rywalizacji przystąpiło już tylko 24 zawodników z całej 36 wyłonionej podczas castingów na terenie Polski. U prawie wszystkich można było wyczuć nutkę zdenerwowania i niepokoju o swój los. Niektórzy radzili sobie z tym lepiej ukrywając swoje emocje głęboko w pod płaszczem uśmiechów i żartów, lecz nie wszystkim się to udawało.

Jako pierwsza na scenie pojawiła się Kinga Grąbczewska, jedyna mama w programie. Podczas prezentacji dała z siebie wszystko, jednak jak się okazało nie było to wystarczające w oczach sędziów i niestety musiała się pożegnać z programem. Dziwna sytuacja przytrafiła się gdy na scenę miała wyjść 18-letnia Żaneta Majcher. Dosłownie na chwilę przed swoim występem uciekła do garderoby i zaczęła płakać. Jak się później okazało, powodem jej nagłego wybuchu była deklaracja tańczącego przed nią Kamila Guzy, który powiedział, że tańczy dla siebie i swojej nieżyjącej już mamy, którą stracił w wieku 15 lat. A jak możemy sobie przypomnieć, na oczach Żanety umarła jej najlepsza koleżanka, dlatego gdy usłyszała tamte słowa też postanowiła, że będzie tańczyć dla tak bliskiej jej sercu osobie, której niestety nie mam już na tym świecie.

Po wyłonieniu 12 zawodników na scenie zostało jeszcze 8 osób, które miało walczyć o ostatnie 4 miejsca w programie. W tym momencie ku zaskoczeniu wszystkich pojawił się Marty Kudelka – choreograf, któremu Justin Timberlake i Janet Jackson zawdzięczają najlepsze układy taneczne w swoich teledyskach. Przeprowadził on krótką naukę choreografii, którą później musieli zaprezentować przed jurorami wszyscy walczący o możliwość występów na żywo zawodnicy.

Po tej ostatecznej ocenie został już wyłoniony całkowity skład ludzi, którzy zaprezentują się nam już za tydzień. A są to: Żaneta, Kamil, Kasia, Łukasz, Ania, Filip, Roksana, Krystian, Natalia, Aneta, Patryk, Kasia, Gieorgi, Justyna i Artur. Ich wszystkich będziemy mogli zobaczyć w programie „You can dance – Po prostu tańcz” już 10 kwietnia, jak zawsze na stacji TVN.

Komentarze

No comments yet.

Dodaj komentarz

(wymagane)

(wymagany)