6 odcinek – 9 kwietnia

Już dzisiaj 9 kwietnia 2008 roku mogliśmy zobaczyć wszystkich uczestników programu „You can dance – Po prostu tańcz” w występach na żywo. Ze względu na pierwszy odcinek w takiej formie, postanowione zostało, że nikt dzisiejszego dnia nie odpadnie, a widzowie wybiorą dwie osoby, które w następnym odcinku będą posiadały immunitet i automatycznie przejdą do dalszej rundy.

Wszyscy zawodnicy zaprezentowali się przed publicznością w swoich występach solo, lepiej znanych jako „solówki”. Jako pierwsza pokazała się Aneta Gąsiewicz w tym co robi najlepiej, czyli mieszance hip-hop’u i dancehall’u. Wszyscy sędziowie byli zachwyceni, a Agustin nazwał ją nawet „demonem tańca„. Pierwszym mężczyzną, który zaprezentował się szerszej widowni został Kamil Guzy, 18-latek z Piekar Śląskich. W dalszej kolejności na scenie pojawili się: Natalia WojdakKamil Węsierski.

Po ich występach nastąpiła pora na pierwszy występ grupowy w drugiej edycji programu. Jego tematem przewodnim był hip-hop, a choreografię ułożył David Hernandez Sanchez. W tej grupie znalazło się 5 osób: Roxi (Roskana Saniuk), Aneta Gąsiewicz, Patryk Rożniecki, Gieorgij Puchalski oraz Artur Cieciórski. Najsurowszym komentarzem popisał się jak zwykle Michał Piróg, a przyczepił się do tego, że ruchy podczas tańca nie były zsynchronizowane.

Dalej na scenę wyszło kolejnych 6 zawodników: Żaneta Majcher, Łukasz Słaniewski, Katarzyna Kubalska, Kryspian Hermański, Anna Radomska, Artur Cięciórski. Każdy z nich zaprezentował się w czym był najlepszy i wszyscy otrzymali pozytywne oceny od jury.

Teraz nadeszła pora na kolejna grupę tańczącą jazz, czyli Katarzynę, Żanetę, Kamila, Katarzynę i Kamila. Choreografię do ich występu ułożył dobrze znany wszystkim Piotr Jagielski. Jak można było się spodziewać, jedyną osobą, która się przyczepiła był Piróg i powtórnie narzekał na brak synchronizacji pomiędzy tańczącymi.

Ostatnimi zawodnikami prezentującymi swoje solówki zostali Justyna Białowąs, Filip Wala, Roksana Saniuk, Patryk Różniecki, Katarzyna Kordzińska i Gieorgij Puchalski. Po ich pokazach przyszła kolej na 3 grypę tańczącą salsę. Choreografem odpowiadającym za ten taniec pokazowy był największy postrach uczestników warsztatów w Buenos Aires – Brian van der Kust. Czarnoskóry instruktor szkolił następujących zawodników: Annę, Natalię, Justynę, Łukasza, Kryspiana i Filipa. Była to jedyna grupa, która zatańczyła z pełną synchronizacją, co od razu zostało dostrzeżone przez Michała Piróga.

Na sam koniec zostały przedstawione wyniki dzisiejszego konkursu na immunitet w następnym programie. Ulubieńcami telewidzów zostali Żaneta MajcherGieorgij Puchalski i to właśnie oni są spokojni o swój udział w trzecim odcinku na żywo.

Komentarze

No comments yet.

Dodaj komentarz

(wymagane)

(wymagany)