8 odcinek – 23 kwietnia

Nadeszła środa i czas na kolejny odcinek programu „You can dance – Po prostu tańcz„. W ekipie zaszły pewne zmiany personalne, dzięki czemu do składu mogła wrócić osoba, która odpadła tydzień temu. Chodzi oczywiści o Katarzynę Kordzińską, która zastąpiła Natalię Wojdak. Natalia zrezygnowała na własną prośbę, co automatycznie sprawiło, że Kasia wskoczyła na jej miejsce.

Tak jak tydzień temu, cały odcinek również tym razem rozpoczął się od grupowego występu wszystkich zawodników. Tym razem tańczyli do piosenki Michaela Jacksona zatytułowanej „Beat it„. Co warto zauważyć, grupa coraz bardziej się ze sobą zgrywa i występy są coraz lepiej zsynchronizowane. Zauważył to nawet Michał Piróg, który praktycznie nie przyczepił się do tego podczas oceny tańców w duetach. A trzeba przyznać, że sędziowie byli wyjątkowo surowi w tym odcinku i rzadko można było usłyszeć z ich ust miłe słowa pochwały. Potrafili wytknąć najdrobniejszy szczegół, który zdaniem jury nie wyszedł najlepiej i powinien być jak najszybciej poprawiony.

Gdy nadszedł czas na występy w duetach, jako pierwsi na scenę wyszli Justyna i Łukasz. Zatańczyli modern jazz do piosenki Natash’y Bedingfield „Soulmate„. Występ bardzo podobał się publiczności, jednak do mikrofonu został dopuszczony Michał Piróg i od razu sprawił, że wszystkim zrzedły miny. Na samym początku przyczepił się do tego, że oboje nie kontynuują wykonywanego ruchu i niepotrzebnie go skracają, a na koniec zarzucił Łukaszowi, że jest „słoniem na scenie” i nie stara się być opoką dla Justyny.

Po takim komentarzu jako następni pojawili się Kamil „Santi” i kontuzjowana Ania. Do samego końca nie było wiadomo, czy Ania zatańczy dzisiaj na scenie, gdyż podczas próby generalnej, gdy wykonywała ostatnia figurę tak niefortunnie upadła na rękę, że praktycznie nie mogła wykonywać nią żadnych ruchów. Jednak jak przystało na prawdziwego „żołnierza” zacisnęła zęby, stawiła czoło bólowi i zatańczyła razem ze swoim partnerem.

W dalszej kolejności na scenie pojawili się Kasia „Milla” z Kryspinem tańczący do jednej z piosenek Bjork zatytułowanej „It’s oh so quiet„. Tutaj sędzią, który miał najwięcej uwag był Agustin Egurrola. Bardzo narzekał na brak osobowości tancerzy podczas swojego występu. Nie podobało mu się również to, że Kryspin ma problemy z uwalnianiem swoich emocji i podchodzi do tańca ze zbyt wielką powagą, zupełnie się z niego nie ciesząc.

Trzy następne duety jakie pojawiły się na parkiecie były takie same jak przed tygodniem. Katarzyna Kubalska tańczyła razem z Kamilem Guzy dżajfa, Aneta wraz z Patrykiem videoclip dance, a Żaneta z Gieorgijem walc wiedeński. Pomimo tego, że publiczności bardzo podobały się tańce, szanowne jury nie szczędziło zawodników i przyczepiali się do wszystkich drobnych szczegółów, które ich zdaniem nie zostały wykonane tak jak powinny.

Jako ostatni swój taniec zatańczyli Roksana i Artur, i od razu po ich pokazie zostały wskazane osoby, które zdaniem sędziów w tym tygodniu zaprezentowały się najsłabiej. Wymienieni zostali: Aneta z Patrykiem, Roksana wraz z Arturem, Żaneta i Gieorgij i automatycznie nominowany z powodu zeszłotygodniowej nieobecności w programie Kamil „Santi”.

Po zakończonych solówkach nadszedł czas na ogłoszenie informacji, kto tym razem opuści grono 14 zawodników. Ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich okazało się, że tymi osobami są Roksana SaniukKamil „Santi” Węsierski.

Komentarze

No comments yet.

Dodaj komentarz

(wymagane)

(wymagany)